Iepazīsti jūrniecību un ostu vēsturi jaunā raidījumā “Latvji, brauciet jūriņā!” kanālā LNT.

 

  Tuvojoties Latvijas simtgadei, kanāla LNT jaunais raidījums “Latvji, brauciet jūriņā!” aicina vākt latviešu jūrnieku stāstus, jo tieši mūsu ostas un jūrnieki ir visatpazīstamākie Latvijas kā jūras valsts zīmoli. Raidījuma vadītājs ir zinātkārais Jānis Bumburs, kurš ik sestdienas rītu izzinās Latvijas jūrniecības un ostu vēsturi un pētīs nozīmīgākos notikumus šīs nozares vēsturē. jauno raidījumu “Latvji, brauciet jūriņā!” no 31.augusta sestdienu rītos 9:00 kanālā LNT!

 

VĒSTURES IZZINĀTĀJS

  Jaunā raidījuma” Latvji, brauciet jūriņā! “vadītāja lomā ir iejuties kurzemnieks Jānis Bumburs. Nokļūšana raidījumā “Latvji, brauciet jūriņā!” ir viens no lielākajiem Jāņa Bumbura pēdējo gadu izaicinājumiem. Pirmais lielākais jūras pārbaudījums viņam jau aiz muguras – mērots ceļš ar prāmi no Liepājas uz Lībeku. Izrādās, ka filmēšana uz kuģa klāja ir daudz romantiskāka nekā uz zemes, un Jānims tas irgluži loģiski, jo viņš ar jūru ir uz Tu. Jānis savos 23 gados ir sapratis, ka jūra un ūdeņi viņam ir tuvi, īpaši par saules akmeni dēvētais dzintars, kas atrodams Baltijas jūras krastos. Par dzintaru Jānis interesējies kopš zēnības, un gluži simboliski pirmā raidījuma uzņemšanas laikā Kurzemes pludmalē viņš atrada dzintaru.

 

PAR RAIDĪJUMU

  Latvijas simtgade nav aiz kalniem, tāpēc jaunais raidījums “Latvji, bauciet jūriņā! “vēlas apkopot latviešu jūrnieku stāstus. Okupācijas laiks iecirta robu ne tikai nozares vēstures pētīšanā, bet, pirmkārt, sadragāja jūrā braucēju likteņus. Pēckara jūrnieku stāsti ir maz zināmi, tāpat vēl daudz pētāmā ir mūsu ostu jauno laiku vēsturē. Kas ir tie cilvēki, kuri mūsdienās pārvalda un saimnieko ostās? Kādas ir regulārās kuģu līnijas, kas savieno Latvijas jūras piekrasti ar pasauli? Kas ir Latvijas tranzīta mugurkauls un kāpēc tieši dzelzceļš beidzas ostā? Vai Latvijas lielostas ir gatavas sašķidrinātās gāzes termināļu būvniecībai? Tie ir tikai nedaudzi jautājumi, uz kuriem atbildes mēģinās rast raidījuma “Latvji, brauciet jūriņā! “ veidotāji. Viņi cer uz skatītāju atsaucību, jo katram rados vai kaimiņos ir kāds, kurš saistīts ar jūru. Atcerēsimies, ka Krišjānis Valdemārs savulaik uzskatīja, ka visi latvieši ir jūrnieki, jo nedzīvo tālāk kā 200 verstis no jūras.

 

JŪRNIECĪBAS LEĢENDA 

  Pirmie raidījumi būs ieskats krāšņajos Jūras un Pilsētas svētkos Ventspilī, viesosimies uz A klases buriniekiemThe Tall Ships Races 2013 regates laikā Rīgā un Ventspilī, kopā ar valsts prezidentu Andri Bērziņu ciemosimies uz Latvijas tāljūras jahtas Spaniel. Tās īpašnieks un kapteinis Gunārs Šteinerts pats par sevi ir mūsu jūrniecības leģenda, un tieši viņa vadībā uz Spaniel burāšanu ir apguvuši vairāk kā 200 jaunieši.

Nenokavējiet – jaunais raidījums Latvji, brauciet jūriņā! sākas jau 31.augustā 9:00 LNT!

Raidījumus var skatīt mūsu mājas lapas sadaļā TV VIDEO un www.tv3play.lv