www.balticmarinenews.lv                                                                                                                         Foto: Reinis Sulainis

   14.12.2013.


KOMANDKAPTEINIM HUGO LEGZDIŅAM - 110


  Turpinot labi aizsākto Latvijas Jūrniecības savienības tradīciju, 7.decembrī komandkapteiņa zemūdenes “Ronis” komandiera Hugo Legzdiņa tuvinieki, skolnieki un draugi pulcējās viņa atdusas vietā Lēdurgas kapos.

  Šogad H.Legzdiņam apritētu 110 gadi. To piemiņas brīdī atcerējās admirālis Gaidis Zeibots. Latvijas Jūras akadēmijas rektors profesors Jānis Bērziņš apliecināja, ka topošie jūras virsnieki pilda H.Legzdiņa savulaik dotos norādījums.

  LJS valdes priekšsēdētājs Antons Vjaters atgādināja, ka LJS atkārtoti griezusies Rīgas Domē ar ierosinājumu Bezdelīgu ielai Rīgas pilsētā, kurā dzīvoja komandkapteinis, vai kādai no jaunbūvējamām ielām piešķirt Hugo Legzdiņa vārdu.

  Pēc H.Legzdiņa tuvinieku ierosinājuma visi klātesošie tika aicināti apmeklēt jaunuzcelto Igates baznīcu, kā arī Hugo Legzdiņa piemiņas istabu Igates pils kompleksā.