06.12.2013.

 

STENA LINE - KURSS UZ SADARBĪBU

 

  Uzņēmēji no Latvijas, tai skaitā arī Stena Line reģionālais vadītājs Aivars Tauriņš novembra beigās piedalījās Latvijas Republikas Ārlietu ministra Edgara Rinkēviča vizītē Jekaterinburgā, Krievijas Federācijā, Latvijas-Krievijas Starpvaldību komisijas sēdes ekonomiskās, zinātniski tehniskās, humanitārās un kultūras sadarbības jautājumos (SVK) ietvaros.

 

  Tika runāts par daudziem un dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar trasnsporta industriju, šī brīža aktualitātēm, piemēram, TIR pielietošana Krievijā, ceļa nodokļu politika Krievijā un Latvijā, kravas svara kontrolēšanas sistēma Krievijā un Latvijā, u.c.

Zviedru prāmju līnijas Stena Line vadītājs Aivars Tauriņš uzsver, ka viens no svarīgājiem jautājumiem bija "Zaļā koridora" robežu šķērsošanas koncepcijas apspriešana. Tā dotu iespēju uzņēmumiem ietaupīt laiku, negaidot rindā uz robežas. "Zaļajā koridorā" iesaistītajiem uzņēmumiem tiku atvieglotas arī muitas operācijas. No Latvijas muitas puses DB Schenker tika ieteikts kā uzticams loģistikas operators, kam būtu iespēja izmēģināt šo pilotprojektu.

 

  Pašlaik Stena Line izskata iespēju pilotprojektā iesaistīt kādu no saviem sadarbības parneriem Eiropā, kas sadarbojas ar Krieviju jau šobrīd.

  Stena Line ir viens no pasaulē lielākajiem prāmju operatoriem Baltijas jūrā, Ziemeļjūrā un Īrijas jūrā, kas piedāvā kravu un pasažieru pārvadājumus. Stena Line ir 3 maršruti arī no Latvijas ostām: Ventspils - Nynashamn (Zviedrija), Ventspils - Travemunde (Vācija), Liepāja - Travemunde (Vācija).

 

Lasiet vairāk par Stena Line šeit: www.stenalinefreight.com

Foto - Aivars Tauriņš ar Jekaterinburgas pilsētas administrācijas vadītāju.