15.04.2014.                                                                                                                                                                                                                                                                          Foto: R.Sulainis

www.balticmarinenews.lv

Noskaidroti Enkura 2014 finālisti

 Konkursa Enkurs 2014 pēdējā atlases kārtā pārliecinoši uzvarēja

Līvānu 1. vidusskolas komanda, taču finālā iekļuva arī Jaunpiebalgas vidusskola,  Ventspils 1. ģimnāzija un   Jelgavas Valsts ģimnāzija.

 Konkursa fināls notiks 26.aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā, un tajā spēkiem mērosies 12 komandas – 3 atlases kārtu uzvarētājas. Bez jau minētajām finālā sacentīsies arī Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, Alūksnes Valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Ulbrokas vidusskolas, Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Brocēnu vidusskolas un Alūksnes novada vidusskolas komandas.

Konkursa 3. atlases kārta notika Rīgas brīvostas teritorijā, kur dalībniekiem bija jāveic Krasta apsardzes dienesta sagatavotais glābšanas uzdevums – jāpieņem ziņojums par cietušo, jāatrod tā koordinātas uz kartes un jādodas ar KAD (Krasta apsardzes dienests) kuteri to atrast ostas akvatorijā. Bez tam bija jāapliecina savas spējas orientēties uz kuģa – šim nolūkam tika izmantots ledlauzis Varma, kā arī jānodemonstrē savas spējas sniegt pirmo medicīnisko palīdzību un jāpieveic pretinieki virves vilkšanā.

 Raidījums par Enkura 2014 trešo atlases kārtu skatāms televīzijas kanālā RE:TV  16. aprīlī pulksten 22, ar atkārtojumu 19. aprīlī pulksten 15, kā arī portālā www.youtube.com  un mājas lapā: www.balticmarinenews.lv

VIDEO