29.04.2014.                                                                                                                                                                                         FOTO :  Raitis Šmits; Vladimirs Novikovs                                          

 www.balticmarine.lv                                            

 

 

                                   Enkurā 2014 šogad uzvar alūksnieši

 

26. aprīlī notika jūrniecības nozares konkursa vidusskolēniem Enkurs 2014 fināls. Par konkursa uzvarētājiem šogad kļuva Ernsta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas komanda. Alūksnieši pirmo vietu izcīnīja arī Enkurā 2011, bet pagājušā gadā bija trešie. Otro vietu šogad ieņēma Liepājas valsts 1.ģimnāzija un trešo Ventspils 1. ģimnāzija.

Liepājniekiem arī pagājušā gadā bija 2.vieta, savukārt Enkurā 2012 viņi bija uzvarētāji. Ventspilnieki 3. vietu konkursā ieguva pirms pieciem gadiem – 2009. gadā. Šogad tikai nedaudz no līderiem atpalika Brocēnu vidusskola, piektajā vietā atstājot Madonas valsts ģimnāziju, bet olimpisko sešinieku noslēdza Rīgas Ķengaraga vidusskola.

 

Pavisam Enkurā 2014 piedalījās 24 komandas no visiem Latvijas reģioniem, finālā startēja 12 no tām. Konkursa finālu, kā katru gadu, organizēja Latvijas Jūras akadēmijas Studentu padome, studenti sagatavoja un arī vadīja fināla uzdevumu norisi. Finālā konkursa dalībniekiem bija jāveic gan praktiski uzdevumi, gan arī jāapliecina savas zināšanas jūrniecības teorijā. Skolēni demonstrēja savu prasmi jūrnieku mezglu siešanā, pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā un kuģu vadīšanā. Tāpat bija jāprot rīkoties ar jūrniecības signālkarogiem un atbildēt uz jautājumiem par jūras braucējiem, kuģu avārijām un ierīcēm, ar ko strādā jūrnieki. Studenti bija sagatavojuši arī jautru uzdevumu, ko varētu nosaukt par „mēmo šovu hidrotērpos”, savukārt noslēgumā, kā parasti, tradicionālā virves vilkšana.

 

Kā katru gadu, trīs uzvarētājas komandas balvā saņem braucienu ar Latvijas karoga kuģi, ko nodrošina AS Tallink Latvija.

 

Konkursu Enkurs jau astoto gadu rīkoja Latvijas Jūras administrācija, sadarbojoties ar Latvijas Jūrniecības savienību, Latvijas Jūras akadēmiju, jūrnieku mācību centru LAPA, jūras koledžu  Novikontas, Rīgas, Liepājas un Ventspils ostām, Tirdzniecības flotes jūrnieku arodbiedrību, Jūras Spēku Krasta apsardzes dienestu, firmām Det  Norske Veritas, Anglo Eastern, LAT B.G.I., Duna Marines, Atlas Services Group, Norbulk Shiping, BSM Crew Service Centre, B.L.B. Baltijas Termināls u.c.. Īpaša pateicība šogad pienākas individuālajam ziedotājam Pāvelam Rebenokam.

 

VIDEO