01.04.2114.

www.balticmarinenews.lv                                                                                                                                                                                                                                                Foto: H.Sulainis

 Konkursa  “Enkurs - 2014”  1.atlases  kārta   RE:TV

 29. martā Jūras koledžā Novikontas notika konkursa vidusskolēniem “Enkurs 2014” pirmā atlases kārta. Konkurss notiek jau astoto gadu, un tā laikā jaunieši reālos apstākļos – jūrnieku treniņu centros, ostās un uz kuģiem – veic atraktīvus uzdevumus – demonstrē savas prasmes kuģu un laivu vadīšanā, cietušo glābšanā, ugunsgrēku likvidēšanā un citās disciplīnās.

Šajā mācību gadā Latvijas Jūras akadēmijā un Liepājas Jūras koledžā iestājās 25 jaunie studenti no skolām, kas piedalījās “Enkurā - 2013”. Taču pirmo Enkuru dalībnieki, kuri izvēlējās kļūt par jūras virsniekiem, jau ir beiguši studijas un strādā par stūrmaņiem un kuģu mehāniķiem dažādu jūras valstu kuģu īpašnieku kompānijās.

 Raidījums par Latvijas Jūras administrācijas organizētā jūrniecības nozares konkursa vidusskolēniem “Enkurs - 2014” 1. atlases kārtu, kas notika 29.martā, televīzijas kanālā RE:TV skatāms trešdien, 2.aprīlī pulksten 22.00, ar atkārtojumu sestdien, 5.aprīlī pulksten 15.00.

Konkursa pirmajā atlases kārtā uzvaru izcīnīja Liepājas 1. Valsts ģimnāzija, otro un trešo vietu dalīja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija un Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, taču finālā iekļuva arī Ulbrokas vidusskola, izcīnot 4.vietu.

 Konkursa otrā atlases kārta notiks jūrnieku treniņu centrā LAPA 5. aprīlī, 3. kārta – Rīgas brīvostā 12. aprīlī, bet fināls plānots 26. aprīlī Latvijas Jūras akadēmijā.

 Konkursa uzvarētāji – pirmo trīs vietu ieguvēji – katru gadu balvā saņem ceļojumu uz Stokholmu ar kādu no Latvijas karoga kuģiem, ko parasti nodrošina AS Tallink Latvija.

 Konkurss Enkurs notiek jau astoto reizi, šogad konkursā piedalās 24 komandas no visiem Latvijas reģioniem.

  VIDEO