18.03.2014.                                                                                                                                                                                                                                                                    Foto: R.Šmits; R.Sulainis

 

Ventspilī ar ES fondu līdzfinansējumu cels divas jaunas ražošanas ēkas

 

 

 Pirmdien, 17.martā, tika parakstīts līgums starp Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Ventspils brīvostas pārvaldi par Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanu divu jaunu ražošanas ēku būvniecības projektu īstenošanai Ventspilī. Iecerētā Elektronikas centra un Tehnoloģiju centra būvniecība sāksies šopavasar un noslēgsies 2015.gada pirmajā pusē.

 

 Projektu iesniegumu pirmajai atlases kārtai aktivitātē „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei un rekonstrukcijai” LIAA iesniegti deviņi projekti, no kuriem atbalstīti seši, tai skaitā divi no Ventspils, informēja LIAA direktors Andris Ozols. Viņš uzsvēra, ka Ventspils ir ne tikai vienīgā vieta, kur atbalstīti pat divi projekti, bet arī vienīgā vieta, kur projektu iniciators ir pašvaldība, jeb šajā gadījumā – Ventspils brīvostas pārvalde, kas vēlreiz apliecina Ventspils pašvaldības sektora lomu reģiona ekonomiskajā izaugsmē. Visās citās vietās projektu īstenotāji ir privātuzņēmēji.  

 

 Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs: „Drīz jau būs 15 gadi, kopš Ventspilī mērķtiecīgi īstenojam industrializācijas politiku. No iepriekšējās iekārtas mantojām tautsaimniecības struktūru, kur dominēja transports, un sapratām, ka atkarība tikai no vienas nozares nav laba. Jaunatvērtajās ražotnēs Ventspilī šajos gados izveidots ap 1000 jaunu darbavietu. Ražošanas ēkas jābūvē par publisko kapitālu, jo uzņēmēja funkcija ir ražot nevis nodarboties ar nekustamā īpašuma jautājumiem. Būvējam ražošanas ēkas ar aprēķinu, ka tās atmaksājas 15 gadu laikā. Mūsu mērķis ir attīstīt tautsaimniecības struktūru tā, lai 20% nodarbināto strādātu ražošanā, un tas būtu labs mērķis arī Latvijai kopumā.”

 

 Abas ražošanas ēkas – Elektronikas centrs (4300m2 platībā) un Tehnoloģiju centrs (4200m2 platībā) tiks būvētas Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā. Elektronikas centra ēka būs vairāk piemērota elektronikas un elektrotehnikas ražotājiem, savukārt Tehnoloģiju centra ēka mašīnbūves, metālapstrādes, ķīmiskās rūpniecības, kā arī liela gabarīta izstrādājumu ražotājiem. Ventspils brīvostas pārvalde aktīvi strādā, lai informētu un piesaistītu potenciālos nomniekus jaunajām ražošanas ēkām, un patlaban jau ir saņemti vairāku uzņēmumu apliecinājumi par interesi pretendēt uz telpu nomu.  Viens no potenciālajiem plānotā Elektronikas centra nomniekiem SIA „Hanzas elektronika” valdes loceklis Alvis Vagulis pirms līguma parakstīšanas atkārtoti pauda gatavību attīstīt darbību Ventspilī: „Ar Ventspili mums ir abpusēji veiksmīga sadarbība jau ilgus gadus, tāpēc nešaubāmies par paplašināšanos šajā pilsētā – patiesībā tieši mūsu iniciatīva bija, ka nepieciešama jauna ēka elektronikas centram.” SIA „Hanzas elektronika” Ventspilī šobrīd pieder divi uzņēmumi: SIA „Ventspils elektronikas fabrika” un SIA „Eurolcds”.

 

 Projekts tiks īstenots ES līdzfinansējuma programmā „Atbalsts ieguldījumiem ražošanas telpu izveidei vai rekonstrukcijai”, ko administrē LIAA. Piesaistītais ES līdzfinansējums katram projektam ir aptuveni 1,4 miljoni eiro. Finansējuma piesaistes nosacījumi paredz, ka 12 mēnešu laikā pēc projekta pabeigšanas jārada vismaz 20 jaunas darba vietas, 36 mēnešu laikā vismaz 50 jaunas darbavietas, bet 10 gadus pēc projekta pabeigšanas ražošanas telpas tiek izīrētas vismaz 3 nesaistītiem apstrādes rūpniecības komersantiem.

 

Ventspils brīvostas sabiedrisko attiecību  daļa